Anasayfa Dünya Nürnberg’de 12’ler Anması

Nürnberg’de 12’ler Anması

Pazartesi, 15 Mayıs 2017 09:48
Yazdır PDF

nuernberganmaNürnberg: Çeşitli milliyetlerden Türkiye ve Kürdistan proletaryasının ölümsüzleşen 12 halk savaşçısını, Nürnberg Partizan taraftarları, bir anma etkinliği düzenleyerek andı.

12 Halk Savaşçısı, BÖG Komutanı Ulaş Bayraktaroğlu (Mehmet Kurnaz), DHKP-C savaşçısı Sıla Abay ve şehit düşen 10 HPG gerillası şahsında devrim ve komünizm şehitleri için bir dakikalık saygı durusu yapıldı.

12'lerle ilgili hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından  Partizan adına bir konuşma yapıldı. Proletarya Partisinin sınıf kavgasındaki direnişine ve Aliboğazı’nda şehit düşen halk savaşçıların direnişlerine ilişkin açıklamalar yapıldı.

"12 acının hesabını düşmandan soracağız”

“12 yarayı mücadeleyle saracak, 12 fidanı devrim toprağıyla filizlendireceğiz…" diyen Partizan temsilcisinden sonra sözü Yeni Kadın temsilcisi aldı.

Kadın gerillaların tarihsel önemine vurgu yapan Yen Kadın, Kapitalizme ve erkek egemen sisteme karşı kadın mücadelesinin daha da gelişeceğine vurgu yaptı. Hatayi Balcı (özlem), Gamze Gülkaya (Ekin), Esrin Güngör (Zilan) şahsında vurulup toprağa düşen kadın devrimcilerin erkek-egemen sistemin korkulu rüyası olacağını belirten Yeni Kadın temsilcisinden sonra bir şiir okunarak etkinliğe katkıda bulunuldu.

MLKP temsilcisi söz alarak 12’ler için okuduğu mesajdan sonra farklı kurumlardan arkadaşlar söz alarak görüşlerini belirtti.

Başka bir söz alınarak “İbrahim Kaypakkaya deyince bazı şeyler çağrışır kafamda. TKP/ML-TiKKO, Halk savaşı, Mao, Munzur-Tokat-Erzincan savaşıyor Partizan… Ve su sözü asla unutmam, Türkiye’nin geleceği çelikten yoğruluyor, belki biz olmayacağız ama bu çelik aldığı suyu unutmayacak… Bakin şehit düşenlerden biri Tokat’lı biri Erzincan’li birçoğu Munzurlu ve Partizan hala savaşıyor…” denildi.

Bir yoldaşımız 12’ler için kendi yazdığı şiirini okudu ve birlik olmanın, birlikte mücadele etmenin önemine ilişkin açıklamalar yaptı.

Etkinlik “Devrim şehitleri ölümsüzdür…!”, “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarıyla sona erdi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü