Anasayfa Dünya Manchester’de IŞİD Vahşeti

Manchester’de IŞİD Vahşeti

Salı, 23 Mayıs 2017 12:23
Yazdır PDF

manchesterH.Merkezi: İngiltere’deki ünlü konser ve gösteri mekanlarından Manchester Arena’daki Ariana Grande konseri sırasında salonda bir bomba patladı. Devlet yetkilileri  ölü ve yaralılar olduğunu doğruladı.

Sabaha karşı yapılan açıklamada ise 22 kişinin yaşamını yitirdiği, 59 kişinin yaralandığı, yaşamını yitirenlerden 10’unun 18 yaşının altında olduğu açıklandı.  İngiltere polisi, ilerleyen saatlerde yaptığı açıklamada patlamanın bir “bombalı intihar saldırısı” olduğunu duyurdu.

Patlamanın bir erkek tarafından gerçekleştirildiğini, saldırganın bunu tek başına mı yoksa bir hücreye mi bağlı olarak düzenlediğinin araştırıldığını kaydetti.

 

Saldırıyı IŞİD Üstlendi

İngiltere Manchester'da 22 kişinin yaşamını yitirdiği, 59 kişinin ise yaralandığı saldırıyı IŞİD'in üstlendiği iddia edildi.

Rus haber ajansı TASS, Irak basınına dayandırdığı haberinde IŞİD'in sosyal medyadan yayınladığı videoyla Manchester'daki saldırıyı üstlendiğini duyurdu. Irak'ta yayın yapan Akbar gazetesi, IŞİD'in saldırıyı bir videoyla üstlendiğini yazdı. Başbakan Theresa May başkanlığında “güvenlik” komitesi COBRA kısa süre içinde toplanıyor.

Manchester'da gerçekleşen saldırı sonrası açıklama yapan İngiliz polis yetkilileri saldırıda birçoğu çocuk 22 kişinin hayatını kaybettiğini, 59 kişinin ise yaralandığı bilgilerini doğruladı.

Saldırının bir IŞİD militanı tarafından yapıldığını ve eylemcinin cesedinin olay yerinde bulunduğunu açıklayan Hopkins, saldırının bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini, örgütlerle bağlantısını araştırdıklarını ifade etti.   


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü