Anasayfa Dünya EFRÎN | Mannheim’de eylemler sürüyor: “Faşizme alanları dar edeceğiz!”

EFRÎN | Mannheim’de eylemler sürüyor: “Faşizme alanları dar edeceğiz!”

Pazar, 25 Şubat 2018 20:32
Yazdır PDF

mannheimde eylem

Mannheim: Edî Bese Platformu bugün Mannheim Üniversitesi alanında yapılan miting ile Efrîn direnişini sahiplenerek “Her yer Efrîn, ger yer direniş” şiarıyla alanları faşist ve işgalci güçlere bırakmayacaklarını bir kez daha haykırdı. Faşistlerin gerçekleştirmek istediği “teröre karşı yürüyüş”ü engelledi.

Aralarında Partizan’ın da olduğu devrimci, demokrat ve yurtsever güçlerin kitlesel eylemlikleri sonucu bugün faşistlerin gerçekleştirmek istedikleri “teröre karşı yürüyüş” iptal ettirildi.

 

“Salih Müslim serbest bırakılsın”

Miting bugün saat 13’te üniversite alanında Edî Bese Platformu bileşenleri tarafından kitlesel bir şekilde gerçekleştirildi. Mitingde Çek Cumhuriyeti’nde gözaltına alınan PYD sözcülerinden Salih Müslim’in derhal serbest bırakılması istendi. Partizan taraftarları da Salih Müslim ve tüm politik tutsaklara özgürlük isteyen dövizlerle alanda yerini aldı.

Mitingde Almanca, Türkçe ve Kürtçe mesajlar okundu, “Hoch die Internationale Solidarität”, “Überall ist Efrin überall ist widerstand”, “Freiheit für alle politischen Gefangenen” gibi birçok slogan atıldı.

Alman polisinin yoğun bir hazırlıkla beklediği ve provokatif bir tutum sergilediği eylem coşkuyla ve sorunsuz bir şekilde sona erdi.

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü