Anasayfa Dünya Türkiye Almanya’dan Salih Müslim’in yakalamasını istedi

Türkiye Almanya’dan Salih Müslim’in yakalamasını istedi

Pazartesi, 05 Mart 2018 12:05
Yazdır PDF

salih müslimH. Merkezi: Türkiye’nin Almanya’dan TEV-DEM Dış ilişkiler komite üyesi Salih Müslim’in yakalanması ve tutuklanması talebinde bulunduğu iddia edildi.

Karar Gazetesi’nden Hilal Öztürk daha önce Çekya’da gözaltına alınan ve iki gün gözaltında kaldıktan sonra mahkemeye çıkarılarak serbest bırakılan eski PYD Eş Genel Başkanı ve TEV-DEM Dış İlişkiler Komite Üyesi Salih Müslim için Almanya’dan yakalama ve tutuklama talebinde bulunulduğunu yazdı. Türkiye’nin Müslim’le ilgili Almanya’da da bir yargılama başlatılması için girişimde bulunulduğunu belirten Öztürk, Çekya yargısı tarafından da Türkiye’den gönderilen iade dosyası incelendikten sonra Müslim’le ilgili nihai karar verileceğini aktardı.

 

Siyasi iltica edenlere her ülkede işlem başlatılması planlanıyor

Öztürk yaptığı haberde, “Hem büyükelçilik hem de istihbarat görevlilerinin takibinde olan Müslim’le ilgili gittiği her ülkede bir yargı dosyası açılması planlanıyor. Kaynaklar, Müslim gibi terör örgütlerinin yöneticilerinin başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın farklı yerlerinde rahatlıkla seyahat edip faaliyet göstermelerine izin verilmeyeceğini belirtti. Teröristle nerede olursa olsun yerinde mücadele stratejisi gereği yurt dışında propaganda yapmalarına izin verilmeyeceği vurgulandı. Bunun için her ülkede işlem başlatılacak.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü