Anasayfa Dünya Stuttgart’ta 6 Mart Efrin Nöbetini Kadın Örgütleri Üstlendi

Stuttgart’ta 6 Mart Efrin Nöbetini Kadın Örgütleri Üstlendi

Perşembe, 08 Mart 2018 09:35
Yazdır PDF

T.C devletinin Efrîn’i işgal girişimiyle birlikte Almanya’nın Stuttgart şehrinde başlayan protesto eylemleri devam etmekte.

stuttgart efrin 1H. Merkezi: Almanya Stuttgart’ta 46 gündür şehir merkezinin en işlek caddelerinde çadır eylemi ve mitingler düzenlenmekte.

6 Mart Çadır Nöbetini Yeni Kadın’ın da içinde olduğu kadın örgütleri üstlendi. Saat 15.00 ile 19.00 arası açtıkları çadır nöbetini, coşkulu bir mitinge dönüştürerek, Efrîn’de T.C. Devleti’nin 20 Ocak’tan bu yana yaptığı işgal saldırısını bir kez daha kınayıp teşhir etti. Efrîn halklarıyla dayanışma ve sahiplenmeyi yükseltme çağrısı yapıldı.

Güçlü sloganların da atıldığı eylemde son yaşanan katliamlar hakkında bilgiler verildi. Yapılan konuşmalarda Alman emperyalizminin Efrîn işgal girişimindeki rolü de teşhir edildi.

 

Çadıra yönelik saldırı!

Stuttgart’ta gerici, faşist ve yobazlar tarafından ara ara çadıra yönelik müdahale girişimleri ve provokasyonlar gerçekleşmekte. 6 Mart’ta düzenlenen miting sırasında çadıra yaklaşan bir faşist ise çadır önünde bulunan bir yurtsevere saldırarak tırnağı ile boynunu yaraladı. Kadın oradan uzaklaştırılırken topladığı yandaşları ise haber takibi yapan ATİK Haber Merkezi ve SimurgNews muhabirlerine sözlü saldırıda bulunarak küfürler yağdırdı. Bütün olay polislerin gözlerinin önünde olmasına rağmen kimlik bilgileri alındıktan sonra faşistler serbest bırakıldı.

Her türlü müdahale girişimine rağmen miting saat 18.30’da coşkulu sloganlar eşliğinde sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü