Anasayfa EMEK Schneider’den Şişecam İşçilerine Dayanışma Selamı

Schneider’den Şişecam İşçilerine Dayanışma Selamı

Cuma, 26 Mayıs 2017 18:31
Yazdır PDF

izmir şişecam destekH.Merkezi:  Çiğli Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) bulunan Schneider Elektrik işçilerinden Şişecam işçilerine destek geldi.

Schneider Elektirk işçileri, Bakanlar Kurulu tarafından grevleri yasaklanan Şişecam işçilerine destek olmak için fabrika önünde basın açıklaması yaptı. İşçiler eylemde, "Şişe cam işçisi yalnız değildir" , "Yaşasın sınıf dayanışması" ve "Asla yalnız yürümeyeceksin" sloganlarını haykırdı.

İşçiler adına açıklama yapan İşyeri Komitesi Üyesi Raşit Ekin, Bakanlar Kurulunun "milli güvenliği" bozduğu gerekçesi ile grevi yasakladığına dikkat çekerek "Görülen o ki AKP, konfederasyon, sendika ve işkolu ayrımı gözetmeksizin grev hakkımıza saldırıyor. Hükümet son dönemde biz metal işçilerinin de grevlerini bakanlar kurulu kararıyla erteleme adı altında yasaklamıştı. Bütün bu gelişmeler AKP hükümetinin patronlara hizmet için her türlü hakkımızı gasp etmekten geri durmayacağını gösteriyor" dedi.

Anayasal hak olan grev hakkının uydurma nedenler ile işçinin elinden alınmasının hukuk dışı olduğunun altını çizen Ekin, "Metal işçileri olarak grev hakkını ayrımsız tüm işçilerin özgürce kullanabilmesini istiyoruz. Grev hakkına yönelik emek düşmanı kararları şiddetle kınıyor, grev yasaklarının derhal kaldırılmasını talep ediyoruz. Grevi yasaklanan Şişecam işçi kardeşlerimizin yanındayız" dedi.  

Kaynak: Evrensel  


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü