Anasayfa EMEK Form Mukavva işçisine destek: “KHK’lerle hayatlar çalınırken grev önemli bir mesajdır”

Form Mukavva işçisine destek: “KHK’lerle hayatlar çalınırken grev önemli bir mesajdır”

Pazar, 28 Mayıs 2017 19:49
Yazdır PDF

fotm mukavvada grevH. Merkezi: İzmir’de dört gün önce greve çıkan Selülöz-İş üyesi Form Mukavva işçilerine Türk-İş ve DİSK üyesi işçiler dayanışma ziyaretinde bulundu.

İzmir Torbalı Ayrancılar’da bulunan Form Koruyucu Ambalaj fabrikası patronuyla fabrikada örgütlü Türk-İş’e bağlı Selülöz-İş Sendikası arasındaki 3. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerindeki uyuşmazlıktan dolayı başlayan grev 4. gününde. Patronun düşük ücret dayatması nedeni ile gerçekleşen grev tam katılımla sürerken, grevdeki Form Mukavva işçileri ile dayanışma ziyaretleri gerçekleşiyor.

İşçiler, Ayrancılar bölgesindeki Selülöz-İş üyesi Süperpak işçileri, TEKSİF üyesi Yatsan işçileri ve DİSK Birleşik Metal-İş üyesi olan İmpo Motor işçileri tarafından ziyaret edildi. 

 

“KHK’lerle hayatlar çalınırken bu grev önemli bir mesajdır”

Dün gerçekleşen ziyarette konuşan İmpo Motor Baştemsilcisi Ozan İncedere, “OHAL koşullarında KHK’lerle bir kişinin dudağından çıkan sözlerle hayatımız çalınırken bu kararı almış olmanız hepimiz açısından önemlidir. Bu grevin sonucu ne olursa olsun siz bu bölgede grevin olabileceğini gösterdiniz. Şunu bilin ki İmpo işçileri Form işçilerinin yanındadır” derken TEKSİF İzmir Şube Başkanı Faruk Aksoy, Şişecam işçilerinin grevinin ertelenmesine tepki gösterdi.

Aksoy, “Şişecam işçilerinin meşru hakları yok sayılmıştır. Oysa işçiler bu ülkenin daha iyi yerlere gelebilmesi için madenlerde, inşaatlarda, metal fabrikalarında canlarını verdiler. Bu yasakçı zihniyeti kınıyoruz. Sizler ekmeğiniz ve geleceğiniz için verdiğiniz mücadelenizle bu bölge açısından bir örnek konumdasınız. Form Mukavva işçilerinin sonuna kadar yanındayız. Talepleriniz gayet insani taleplerdir. İşveren bir an önce masaya oturarak bu duruma son vermelidir. Sizinle anlaşmaya varmazsa sesinizi tüm kamuoyuna duyurmak için hareket edeceğiz. Yalnız kalmayacaksınız” dedi. 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü