Anasayfa EMEK İnşaat işçileri satış ofisi önünde direnişe başladı

İnşaat işçileri satış ofisi önünde direnişe başladı

Pazartesi, 05 Haziran 2017 17:16
Yazdır PDF

torunlar22H. Merkezi: Torunlar GYO’nun Eyüp’teki 5. Levent projesinde çalışan İnşaat-İş üyelerinin işten atılması üzerine işçiler satış ofisi önünde direnişe geçti.

İnşaat-İş, İstanbul Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen arsasına yapılan ve asansörün düşmesiyle 10 işçinin yaşamını yitirdiği Torun Center’in bağlı olduğu Torunlar GYO’nun Eyüp’teki 5. Levent projesinde direnişe başladı.

Torun Center’da yaşamını yitiren 10 işçinin katili de olan Torunlar GYO’nun 5. Levent projesinde çalışan 6 İnşaat-İş üyesi, ücretleri ödenmediği gibi şantiyede bulunan tüm elbiseleri dışarı atılarak yemek fişleri ellerinden alındı ve taşeron firma Panelon Pano’da çalışan formen tarafından tehdit edilerek küfürlerle şantiyeden atıldılar.

 

“Taşeron sömürüsüne izin vermedik, vermeyeceğiz”

Taşeron firma Panelon Pano’da çalışan ve adı Savaş olan formenin, işçileri şantiyeden çıkmadıkları takdirde kendilerini silah zoruyla çıkaracağını söylediğini ifade eden İnşaat-İş, “Daha önce onlarca kez tanığı olduğumuz bu tehditlerin hiçbirine pabuç bırakmadığımız gibi, hiçbir üyemizin alacaklarını da taşeron patronlarının kasalarına koydurtmadık” diye belirtti.

Üyelerinin alacaklarının tamamı ödenene kadar bugünden itibaren Torunlar 5. Levent projesinin satış ofisi önünde direnişlerini sürdüreceklerini kaydeden İnşaat-İş, “Ne kuru tehditlere ne de taşeron sömürüsüne izin vermedik, vermeyeceğiz” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü