Anasayfa EMEK Torunlar 5. Levent Projes'inde direniş kazandı!

Torunlar 5. Levent Projes'inde direniş kazandı!

Salı, 06 Haziran 2017 09:51
Yazdır PDF

torunlar fotoH. Merkezi: İnşaat-İş Torunlar GYO’ya bağlı 5.Levent Projesinde çalışan 6 üyesinin ücretlerinin ödenmeyerek tehdit ve küfürle şantiyeden atılması üzerine bugün 5.Levent şantiyesinin satış ofisi önünde başlattığı direnişi, işçilerin tüm haklarının ödenmesi üzerine sonlandırdığını duyurdu.

İnşaat-İş yaptığı açıklamada şunları belirtti;

“Torunlar 5.Levent Projesinde direnişe başladık

İstanbul Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen arsasına yapılan ve asansörün düşmesiyle 10 işçinin yaşamını yitirdiği Torun Center’in bağlı olduğu Torunlar GYO’nun Eyüp’teki 5. Levent projesinde direnişe başladık.

Torun Center’da yaşamını yitiren 10 işçinin katili de olan Torunlar GYO’nun 5. Levent projesinde çalışan 6 üyemizin ücretleri ödenmediği gibi şantiyede bulunan tüm elbiseleri dışarı atılarak yemek fişleri ellerinden alındı ve taşeron firma Panelon Pano da çalışan formen tarafından tehdit edilerek küfürlerle şantiyeden atıldılar.

Taşeron firma Panelon Pano da çalışan ve adının Savaş olduğunu öğrendiğimiz formen, işçi arkadaşlarımızın şantiyeden çıkmadıkları takdirde kendilerini silah zoruyla çıkaracağım demiştir.

Daha önce onlarca kez tanığı olduğumuz bu tehditlerin hiçbirine pabuç bırakmadığımız gibi, hiçbir üyemizin alacaklarını da taşeron patronlarının kasalarına koydurtmadık.

Üyelerimizin alacakları olan tüm ücretlerin bir an önce ödenmesi için bugün saat 13:30 itibariyle Torunlar 5.Levent projesinin satış ofisi önünde direnişe başladık.

Ne kuru tehditlere ne de taşeron sömürüsüne izin vermedik, vermeyeceğiz!

İnşaat işçisi köle değildir!

Hak verilmez alınır, zafer sokakta dövüşerek kazanılır! “

 

Kaynak: Alınteri


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü