Anasayfa EMEK Emekçilerden “OHAL Komisyonundan oyalama değil, işimizi istiyoruz” çağrısı

Emekçilerden “OHAL Komisyonundan oyalama değil, işimizi istiyoruz” çağrısı

Salı, 16 Ocak 2018 16:24
Yazdır PDF

keskli emekçilerİstanbul: KHK ile işten atılan KESK'li emekçiler direnişlerinin bu haftasında topladıkları imzaları valiliğe iletti.

Valilik önünde bir araya gelen KESK Şubeler Platformu bir açıklama yaparak OHAL'in bitmesi ve emekçilerin işlerine iade edilmesi çağrısı yaptı.

“KHK gidecek biz kalacağız”, “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız”, “AKP gidecek biz kalacağız” vb sloganlar atan emekçiler, “OHAL Komisyonundan oyalama değil, işimizi istiyoruz” yazılı pankart açtılar.

Açıklamada, OHAL ve KHK’sını tanımadıklarını belirten emekçiler, haksız ve hukuksuz bir şekilde  işten çıkarılmalarını protesto ederken, OHAL Komisyonunun görevini yapamadığı için “dükkanı kapatması” çağrısı yaptı.

Polisin engelleme çabasına rağmen açıklama yapan emekçiler, mücadeleye devam vurgusu yaptı.

Açıklamada, emekçilerin hakkında herhangi bir soruşturması ya da dava açılmadan, “suçun” ne olduğu dahi ne olduğu anlaşılmadan işten çıkarıldıkları belirtildi.

“Biz tacizci, tecavüzcü ya da katil değiliz. İşlerini onuruyla, alınteri ile kazanan emekçileriz” denilerek kimseye biat etmedikleri devrimci demokrat kamu emekçileri olarak haklarını aramaya devam edeceklerini vurgulandı.

Açıklamanın sonunda, mücadeleye devam edeceklerinin vurgusu yapılarak, işlerine iade taleplerine destek veren imzalarını 3 kişilik heyet halinde valiliğe iletildi.