Anasayfa EMEK Direnişçi emekçilerden Afrîn işgal çabasına tepki

Direnişçi emekçilerden Afrîn işgal çabasına tepki

Salı, 23 Ocak 2018 15:28
Yazdır PDF

20180122 143240 1İstanbul: KHK’lar ile işlerinden ihraç edilen KESK’li kamu emekçilerinin 49. Haftaya girdiği direnişleri dün Kadıköy (22 Ocak)  Altıyol’da yapıldı. 

Bir araya gelen kamu emekçileri, çalışma hayatları boyunca kamu emekçilerinin özlük-sendikal hakları için mücadele ettikleri için, hak gasplarına, gerici uygulamalara, her türlü idari baskıya karşı kamu emekçilerinin sesi oldukları için işlerinden ihraç edildiklerini belirtti.

Açıklamada,  “Onurlu ve dik duruşumuz, zalime boyun eğmememiz, keyfiyete ve haksızlığa karşı durmamız birilerini rahatsız etmiş olacak ki bizi ihraç ettiler”  dedi.

AKP’nin her türlü gerici uygulamaları karşısında durdukları ve mücadele ettiklerini belirten,  “İhraç edildiğimiz günden beri hukuksuz ihraçların durdurulması ve ihraç edilen emekçilerin işlerine iade edilmeleri talebiyle her türlü zorluğa, baskıya rağmen direniyor ve direnmeye devam ediyoruz” diyerek Türkiye’nin Afrin işgali karşısında,  “Savaş demek kan, gözyaşı, haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik ve zulüm demektir. Bizler Ortadoğu’da ve ülkemizde bütün halkların ve inançların özgürce bir arada yaşayabilmesini savunuyoruz” denildi.

“İşe geri dönene kadar devam edecek”

“Bedelini emekçilerin ve halkların ödeyeceği savaş politikaları karşısında olduğumuzu bildiriyoruz ve haklar kardeştir diyoruz” şeklinde açıklama devam etti.

Son olarak açıklamada,  “açlık grevinin 320. Gününde olan Nuriye Gülmen 25 Semih  Özakça ise 40 kilo vermiş diyerek kaybedecek bir günümüz yok. OHAL Komisyonu’nu göreve çağırıyoruz ve olası bir sonuçta komisyonun sorumludur” mücadelelerine işlerine geri dönünceye kadar devam edeceklerini belirterek açıklamalarını sonlandırdı.

Eylem tüm baskılara rağmen halaylarla ve sloganlarla devam etti.