Anasayfa GENÇLİK İzmir’de gençlik örgütleri: “Başkanlığa ve katliamlara HAYIR”

İzmir’de gençlik örgütleri: “Başkanlığa ve katliamlara HAYIR”

Salı, 21 Mart 2017 12:15
Yazdır PDF

İzmir gençlik örgütleri basın açıklamasıİzmir: İzmir’de aralarında Yeni Demokrat Gençlik’in de bulunduğu gençlik örgütleri, Suruç Katliamı’nın 20. ayında basın açıklaması gerçekleştirdi. Karşıyaka Çarşı girişinde yapılan basın açıklamasında “Gençlik katliamlara, başkanlığa hayır diyor” yazılı pankart açıldı.

“Susma haykır başkanlığa hayır”, “Suruç’u unutma unutturma”gibi sloganların atıldıı eylemde basın açıklamasını Burak Yılmaz okudu. Yılmaz, aradan 20 ay geçmesine rağmen adaletin halen yerine gelmediğini, dava dosyasındaki tek sanık olan ilçe emniyet müdürüne ödül gibi bir ceza verildiğini belirtti.

 

“Hayır sesini büyüten ve geliştiren gençlik var”

Bu adaletsizliği, Hrant Dink’den, Roboski’den, Gezi şehitlerinin davalarından, Soma’dan ve yüzlerce örnekten bildiklerini ifade eden Yılmaz, “Emri ben verdim diyenler, bu işin fıtratında var diyenler düş yolculularının, 33’lerin failerini de katillerini saklıyor, koruyordedi. Halka başkanlık sistemini dayatanlara seslenen Yılmaz, “Bu gerici tek adam zihniyete karşı alternatif bir yaşamı isteyen diktatörün karşında duranlar var. Hayır sesini kampüs kampüs, okul okul, sokak sokak büyüten ve geliştiren gençlik vardiyerek konuşmasını sürdürdü.

Hayır çalışması yürütenlere karşı devletin saldırılarına da değinen Yılmaz son olarak, Hayırın sesini sokaklarda meydanlarda yasaklamaya çalışanlar bu tür zorbalıklarla bizleri yıldıramayacaklar. Diktatöre hayır demekten, onurlu ve özgür bir yaşamı savunmaktan,Suruç ve diğer tüm devlet katlimaları için adalet istemekten, adalet içinse hayır demekten vazgeçmeyeceğizdiyerek sözlerini noktaladı.

Basın açıklaması alkış ve sloganlar eşliğinde sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü