Anasayfa Güncel Halkın Hukuk Bürosu “çatışma yok İnanç Özkeskin katledildi”

Halkın Hukuk Bürosu “çatışma yok İnanç Özkeskin katledildi”

Çarşamba, 14 Haziran 2017 10:53
Yazdır PDF

650x330 tayadH. Merkezi: Halkın Hukuk Bürosu, İnanç Özkeskin'in infaz edilmesine ilişkin yaptığı açıklamada, çatışma iddiasının gerçekdışı olduğunu belirterek, Özkeskin'in anne ve babasının gözleri önünde katledildiği belirtildi.

Ev baskınında infaz edilen İnanç Özkeskin'in polisle çatışmaya girdiği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya suikast hazırlığında olduğu iddiası yalanlandı.

Özkeskin, dün gece Kadıköy Acıbadem Mahallesi Betül Sokak'taki evine düzenlenen baskında infaz edilmişti. Havuz medyası, Özkeskin'in polisle çatışmaya girdiğini, DHKP-C üyesi olduğunu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya suikast hazırlığında olduğunu iddia edilmişti.

Twitter hesabından açıklama yapan Halkın Hukuk Bürosu şu şekilde, "TAYAD'lı müvekkilimiz İnanç Özkeskin anne babasıyla kaldığı evde polis tarafından katledildi. Katliamı meşrulaştırmak için yalana sarıldılar. Eylem hazırlığındaydı, çatışma çıktı, etkisiz hale getirildi... Bunların hepsi katliamı meşrulaştırmak için kullandıkları yöntemlerdir. Medyanın utanmaz bir cahillikle tekrar ettiği haber yalan. İnanç Özkeskin'in katledildiği ev kendi ikametgahı... Bu söylemleri artık çok iyi biliyoruz. Dilek Doğan'ı annesinin dizinin dibinde katlettiklerinde de aynı yalanları söylediler. Lağım medyası ağzından salyalar akıtarak katliamı meşrulaştırmanın derdinde. Ama nafile... Gerçekler güçlüdür, er ya da geç açığa çıkar... Halkların ve tarihin hafızası güçlüdür. Katiller de onların kanlı ellerini temizlemekle görevli lağım medyası da tarih önünde hesap verecek" dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü