Anasayfa Güncel İşkence gören köylüler hala gözaltında

İşkence gören köylüler hala gözaltında

Çarşamba, 14 Haziran 2017 13:03
Yazdır PDF

işkenceH. Merkezi: Van Gevaş İlçe Müdürlüğü’ne yapılan saldırısı sonrası gözaltına alınan ve işkence gördüklerine dair fotoğrafları yayınlanan 4 köylü, 5 gündür hala emniyette tutuluyor. Gözaltına alındıklarında işkence fotoğrafları yayınlanan ve havuz medyasının “Kıskıvrak yakalandılar” dediği köylüler “yardım yataklık”la suçlanıyor.

 

Van Valiliği’nin haklarında, “3 şahıs yakalanmış, yapılan ilk sorgulamada saldırıyı gerçekleştirdiklerini itiraf etmişlerdir” açıklaması yaparak, “suçlu” ilan ettiği Cemal Aslan (53), Halil Aslan (50) ve Abdulselam Aslan’ın (35) akraba olduğu, 3 yurttaşla birlikte mantar toplamaya giden ve gözaltı öncesi araçtan inerek evine giden Gevaş ilçesinde oturan Nejdet Beysüm’ün de o gece gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Havuz medyasının “Kıskıvrak yakalandılar” dediği ancak şuan “Örgüte yardım yataklık etme” iddiasıyla gözaltında tutulan 3 kişinin, uğradıkları işkence sonucu yüzlerinde ve vücutlarının birçok yerlerinde darp izi ve morlukların olduğu yansımıştı.

 

Gözaltında tutulan Cemal Aslan, Abdulselam Aslan, Halil Aslan ve Nejdet Beysüm’ün 16 Haziran’da (Cuma) savcılık ifadesi için adliyeye götürülmesi bekleniyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü