Anasayfa Güncel Zürih Üniversitesi'nde Efrin Eylemleri

Zürih Üniversitesi'nde Efrin Eylemleri

Cuma, 02 Mart 2018 13:39
Yazdır PDF

zürihİsviçre: Işgalci T.C devletinin Efrîn saldırısına karşı protestolar İsviçre’de de devam ediyor. Efrîn/Rojava Direniş Platformu bünyesinde 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Zürih’in dört ayrı noktasında günlük Efrîn’i sahiplenme eylemleri örgütlendi. Zürih Üniversitesi’nde yapılan eylemler Partizan, ATİK ve Yeni Demokratik Gençlik öncülüğünde gerçekleşti.

İlk iki gün ayaklı gazete şeklinde, bildiri dağıtımı, Efrîn ile ilgili resim sergisi ve sözlü bilgilendirmeler yapıldı. Tartışmalarda özellikle AB emperyalistlerinin faşist T.C devleti ile yaptıkları işbirliği teşhir edildi. Eylemlerin üçüncü günü üniversite öğrencilerinin oluşturduğu Kritische Politik(Eleştirsel Politika) adlı grup ile ortak gerçekleşti. Üçüncü gün pankart açılarak bildiri okunması ve dağıtımı gerçekleşti. Son olarak Pankart asma eylemi gerçekleşti.

Öğrencilerin en kalabalık olduğu Lichthof’da üç ayrı pankart asıldı. Kitlenin yoğun ilgisini çeken pankartlarda “Don’t be Quit when children die (Çocuklar ölünce sessiz olmayın)” gibi sloganlar yazılıydı. Pankartlarla birlikte “Hoch die Internationale Solidarität (Yaşasın Enternasyonal Dayanışma)” ve “Überall ist Afrin Überall ist Widerstand (Her Yer Afrin Her Yer Direniş)” gibi sloganlar atıldı ve sesli ajitasyon çekildi.

İsviçre’de Efrîn eylemleri 3 Mart Cumartesi merkezi bir yürüyüş ile devam edecek.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü