Anasayfa Kadın Kadınlar Batman için sokaklarda, “Tecavüzün kefareti olmaz!”

Kadınlar Batman için sokaklarda, “Tecavüzün kefareti olmaz!”

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 11:51
Yazdır PDF

cocuk susar sen susma manset 390x205H. Merkezi: Batman'da yaşanan çocuk tecavüzü ve sistematik cinsel istismara karşı kadınlar bugün 3 ilde sokaklara çıkıyor.

Çeşitli kadın örgütleri bugün Batman’da yaşanan çocuk tecavüzü ve sistematik fuhuşa karşı hem Batman’da hem de İstanbul ve Ankara’da sokaklarda olacaklarını açıkladılar. Eylem çağrısı yapan kadın örgütleri, “Tecavüzün kefaleti olmaz. Ama oluyor. Tecavüz Satın Alınamaz. Ama gözümüzün önünde, sessizce alınıyor.

‘Kentin tanınmış isimleri’ söz konusu olunca sistematik tecavüzün failleri tam da bunu cezalandırmakla yükümlü olanlar tarafından korunuyor. Batman’da çocuklara tecavüzün faillerini kim, niye koruyor?” sözleriyle çağrıda bulundu.

Pek çok çocuğun bir şebeke tarafından istismara uğrayarak sistematik fuhuşa sürüklendiği Batman’da açılan soruşturmaya gizlilik kararı verilmiş, gözaltına alınan kişiler siyasi kimlikleri ve ekonomik güçleri hatırına kefaretle serbest bırakılmıştı.

Tecavüzcülerin ve fuhuş şebekesinin bu şekilde korunmasına karşı kadın örgütleri çeşitli biçimlerde tepki göstermişler, olayın üstünün kapatılamayacağını ifade etmişlerdi.

Bu tepkiler bugün de sokaklarda yapılan eylemlerle dile getirilecek. “Tecavüzün kefareti olmaz! Tecavüz satın alınamaz!” sloganlarıyla sokaklarda olacak kadınlar,

“(17 Mayıs Çarşamba) yani bugün Batman'da, Ankara'da ve İstanbul'da eylemdeyiz.

 İstanbul'da saat 19.00'da Söğütlüçeşme'de buluşuyoruz! Katılımınızı bekliyoruz” diyerek yapılacak eylemlere çağrı yaptı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü