Anasayfa Kadın Nuriye ve Semih için açlık grevinde gözaltına alınan kadınlar Savcılığa çıkarılacak

Nuriye ve Semih için açlık grevinde gözaltına alınan kadınlar Savcılığa çıkarılacak

Pazar, 21 Mayıs 2017 22:38
Yazdır PDF

aylin kirikcuİstanbul: Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın 74 gündür sürdürdüğü açlık grevini dün (20 Mayıs) devralan Barış İçin Kadın Girişimi’nin çağrısıyla biraraya gelen kadınlara polis saldırmış, 9 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltılar yarın Savcılığa çıkarılacak.

Barış İçin Kadın Girişimi’nin çağrısıyla Kadıköy-Khalkedon’da Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevine destek olmak için bir günlük açlık grevi eylemlerini devralmak için kadınlar biraraya gelmiş, aralarında Yeni Demokrat Kadınlar’ın da olduğu kadınların açlık grevine gerçekleştirilen eylemin yasa dışı olduğunu iddia eden polis saldırmıştı. Saldırıda 7’si kadın 9 kişi darp edilip ters kelepçe yapılarak gözaltına alınmıştı.

Saldırı sırasında gözaltına alınanların isimleri şu şekilde: Candan Yıldız, Feride Eralp, Filiz Yücel, Sevda Çetinkaya, Nazife Onay, YDK aktivisti Aylin Kırıkçu, Devrimci Gençlik Birliği’nden Buse Bayram ile Serdar Başçetin ve Sinan Orhan.

YDK’lı Aylin Kırıkçu’nun açlık grevinde olduğu öğrenilirken, gözaltıların karakolda ifade vermeyi reddettiği ve kadınların yarın Çağlayan’da Savcılık karşısına çıkarılacakları belirtiliyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü