Anasayfa Manşet MUĞLA’DA GİZLENEN NE? | Rapor yok, çatışma sesi yok, amcası “İnfazın üstü kapatılmaya çalışılıyor” dedi

MUĞLA’DA GİZLENEN NE? | Rapor yok, çatışma sesi yok, amcası “İnfazın üstü kapatılmaya çalışılıyor” dedi

Perşembe, 12 Ekim 2017 17:30
Yazdır PDF

kursun izi yada yarasi yokH. Merkezi: Muğla’da 5 Ekim’de öldürülen 5 kişiden Musa Arslan ve Rojhat Seçkin’in cenazelerini geri alan ailelerin “Bu olay infaz ve üstü kapatılmaya çalışılıyor” sözlerini, ön otopsi raporunun kaybedilmesi ve köylülerin çatışma sesi duymaması doğruluyor. Tüm bunlar 7 Kürt gencinin çırılçıplak gözaltına alındığı, 5 Kürt gencinin katledildiği Muğla’da neyin gizlenmeye çalışıldığı sorusunu gündemde tutmaya devam ediyor.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 5 Ekim’de öldürülen 5 kişiden Musa Arslan ve Rojhat Seçkin’in cenazeleri dün ailelerine teslim edilmişti. Cenazeleri alan aileler ile avukatlara ise ön otopsi raporu verilmemişti. Bugün ise Muğla’dan defnedilmek üzere Mersin’e getirilen Musa Arslan’ın cenazesini gören amca Abdulselam Arslan yeğeninin çatışmada katledilmediğini, infaz edildiğini düşündüğünü açıkladı.

 

“Polis cenazeyi eve getirmemize bile izin vermedi”

Yeğeninde hiçbir kurşun izi olmadığını söyleyen amca Arslan, cenazeyi alıp Mersin’e giriş yaptıktan sonra polislerin kendilerini zorla mezarlığı götürdüğünü anlattı. “Cenazeyi eve getirmemize dahi izin vermediler” diyen Arslan, mezarlıkta da kendilerini onlarca polisin beklediğini ve yaşamını yitiren yeğeni için her şeyin polisler tarafından hazırlandığını aktardı. Amca Arslan, cenazeyi dini vecibeler ardından polis gözetiminde tek başına defnetmek zorunda kaldıklarını söyledi.

 

“Bu infazın üzeri örtülmeye çalışılıyor”

Yeğeni yıkanırken imamın yanında olduğunu ve vücudunu dikkatlice incelediğini kaydeden amca Arslan “Yeğenimi gördüm, üzerinde kurşun izi, yarası yoktu. Sadece bazı darbeler vardı. Kulak ve kalça kısmı ile cinsel organının etrafında morluklar vardı. İşkenceyle öldürüldüklerini düşünüyorum. Kurşun olmadığına göre kimyasal yollarla da öldürülmüş olabilir” dedi. Naaşı gördükten sonra infaz düşüncesine vardığını belirten Arslan, “Yüzde 90 infaz. Otopsi raporunu da vermediler. Otopsi raporunu 3 ay sonra ancak alabilirsiniz dediler. Bu olay infaz ve üstü kapatılmaya çalışılıyor” diye belirtti.

 

Avukatlar “Nasıl öldükleri muamma bu insanların”

5’i Toparlar Şelalesi yakınında yaşandığı iddia edilen çatışmada, biri ise patlattığı bomba ile katledilen 6 kişiden ikisi olan Musa Arslan ve Rojhat Seçkin’in cenazeleri kimlik tespitinin ardından dün aileleri tarafından alınmıştı.

Fakat ön otopsi raporları önce “gizlilik” ardından da “olmadığı” gerekçesiyle ne ailelere ne de avukatlara verilmemişti. Ailelerin başvurusu üzerine cenazelerin tesliminden önce Adli Tıp Kurumu’nda 9 Ekim günü teşhise katılan avukat Günfer Karadeniz ise “Bırakın herhangi bir izi kurşun izi bile görünmüyor. Ben bir tane yara izi bile göremedim. Nasıl öldükleri muamma bu insanların” demişti.

 

Köylüler “Çatışma sesi duymadık”

Öte yandan 6 kişinin ‘çatışma sonucu’ yaşamını yitirdiği açıklaması yapılsa da Köyceğiz sakinleri olayın yaşandığı bölgenin uğrak bir yer olduğunu, bölgede gizlenecek mekanlar bulunmadığını ve olay günü ‘yoğunluklu silah sesi duymadığını’ söylemişti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü