Güncel

Gümüşhane Hapishanesi’nde tutsakların can güvenliği yok!

Gümüşhane E Tipi Kapalı Hapishane’de bulunan 3 siyasi tutsak aileleriyle yaptıkları telefon görüşmesinde, “Her gün tehdit ediliyoruz, can güvenliğimiz yok” dedi.

Gümüşhane E Tipi Kapalı Hapishane’de bulunan üç tutsak yaptıkları telefon görüşmesinde gardiyanların şiddetine maruz kaldıklarını aktararak, can güvenliklerinin olmadığını söyledi.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 2015 yılında uygulanan sokağa çıkma yasakları döneminde tutuklanan ve 36 yıl hapis cezasına çarptırılan Hamza Arzuman, ailesi ile yaptığı telefon görüşmesinde gardiyanlar tarafından şiddet gördüklerini belirtti. Hamza Arzuman ağabeyi Hekim Arzuman ile yaptığı haftalık telefon görüşmesinde aynı koğuşta kalan Reşit İlhan ve soyadı öğrenilemeyen Halil adındaki tutuklu ile birlikte gardiyanların şiddetine maruz kaldıklarını aktardı.

Hamza Arzuman, ailesiyle yaptığı görüşmede şunları aktardı: “Siyasi tutuklu olduğumuz için her gün gardiyanların kötü muamelesine maruz kalıyoruz. Her gün gardiyanlar tarafından tehdit ediliyoruz. Geceleri uyuyamıyoruz. Her gün sabah erken saatlerde kapıya vurup sesler çıkartıyorlar, üzerimizde psikolojik savaş yürütüyorlar. Gözümüze uyku girmiyor. Can güvenliğimiz yok.”

Arzuman, kötü muameleye karşı aileler olarak cezaevi yönetimine dilekçe verdiklerini ancak dilekçelerinin işleme alınmadığını belirtti. (Kaynak: ANF)

 

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı